منو

قیمت روز روغن سوخته

get

جستجو

نمایندگی روغن سوخته

وبلاگ روغن سوخته

خرید روغن سوخته چگونه انجام می‌شود؟

 روغن سوخته خودرو را همیشه در بشکه های مخصوص  نگهداری می‌کنند و خرید و فروش آن هم به صورت روغن بشکه‌ای میباشد و با توجه به مخلوط کردن مواد دیگری ازجمله گازوییل و..‌همیشه قبل از خرید روغن سوخته نمونه گیری از بشکه را  انجام دهید  تا به این صورت درصد روغن سوخته آن مشخص گردد. اگر بعد از نمونه گیری تست  تایید شد که نمونه روغن سوخته میباشد و اینکه با با مواد دیگر مخلوط نشده است، خرید روغن سوخته انجام می‌شود. همچنین حتما بعد از خرید هم برای جابجایی روغن سوخته ها باید از ماشین حمل و نقل مخصوص استفاده گردد.

روغن موتور:

اما درمورد کلیت خود روغن موتور  هم می‌توان بیان کرد که: این روغن‌ها مخصوصا در موتورهای که از سوختن داخلی استفاده می‌کنند، مصرف می‌شود. تقریبا از 70 تا 90 درصد وزن آن از روغن پایه و حدود 30 الی 10 درصد هم از دیگر مواد افزودنی تشکیل شده است. این مواد افزودنی ها اصولا و همیشه شامل مواد افزودنی فیزیکی و روانکاوی میباشند.

مراحل بعد از خرید روغن سوخته:

مراحل بعد از خرید روغن سوخته  عبارتست از: تبدیل این  روغن‌ها به روغن پایه. د اصل خریدار این روغن‌ها  را به کارخانه می‌فروشد و کارخانه هم روغن‌ها را بعد از تصفیه کامل به روغن پایه تبدیل می‌نمایید. این کار مشکلات  زیست محیطی فراوانی دارد ازجمله:

جدا شدن مواد سمی مختلفی ازجمله: سرب، کادمیوم، ارسنیک، کروم، بنزن و.. که اکثر این مواد سرطان‌زا و‌مضر میباشند. و اگر این آلودگی‌ها که در روغن سوخته وجود دارند، به‌طور عمدا و  اشتباها در محیط زیست آزاد شوند و روغن موتور تصفیه نشود،  اثرات جبران ناپذیری زیادی روی اکوسیستم موجودات زنده میگذارد. این مواد با شناور ملن ن روی سطح آب مانع از نفوذ نور و اکسیژن به داخل آب‌ها می‌شوند و  بر  زندگی آبزیان هم تاثیرات منفی بسیاری می‌گذارند. همچنین این مواد  آلاینده‌ می‌توانند با ورود به ریه افراد باعث ایجاد عارضه‌های ریوی خطرناکی شوند ‌و‌برای سلامتی افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند بسیار خطرناک میباشند.

و از  دیگر موارد تاثیر روغن سوخته می‌توان اشاره  به تاثیر این روغن‌ها بر  روی خاک و میزان حاصلخیزی آن اشاره کرد. این آلودگی‌ها باعث نابودی موجوادت و همچنین میکرواورگانیسم‌های مفید خاک هم می‌شوند. به علاوه تاثیر منفی این مواد روی سفرات آب زیرزمینی هم اثبات شده است.

تصفیه با H2SO4

بعد از خرید روغن و تحویل آن به کارخانه، با استفاده از اسید سولفوریک با خلوص بالا و روغن حرارات داده شده، موادی مثل گازوییل و… را از آن جدا می‌کنند. اسید سولفوریک با جذب ناخالصی‌ها و مواد مضر روغن سوخته یک‌ کلویید حاوی این مواد را تولید میکند و چون ته نشین می‌شود، این آلودگی‌ها از روغن جدا می‌گردد.

تصفیه با استفاده از خاک:

در این روش پس از خرید روغن، با بهره گرفتن از خاک روغن را تصفیه می‌کنند. و با استفاده از دیگ تقطیر، روغن سوخته را به همراه مواد افزودنی مختلف در دمای 400 درجه حرارت می‌دهند که این کار باعث جدا شدن آلودگی‌ها می‌شود. ‌درمرحله آخر هم روغن را از فیلتر رد می‌کنند و بدین ترتیب در دو مرحله خرید روغن سوخته و تصفیه به روش‌های مختلف، دوباره آن را قابل استفاده می‌کنند.

درنهایت برای خرید روغن‌ سوخته و انجام مراحل تصفیه، باید درمورد قیمت‌ها و همچنین روش‌های مختلف تصفیه اطلاع داشته باشید. برای حمل و نقل روغن سوخته هم توجه کنید که از ماشین‌های مخصوص باید استفاده کنید.

توضیحات بیشتر در مورد روغن سوخته

استفاده از روغن سوخته خودرو یا همان روان کننده‌های دیزل برای تحریک موتورها معمولاً توصیه نمی‌شود. عموما روغن سوخته از مواد زائد و سوخت نسوز که به گاز همراه با دود رد می‌شود تشکیل شده است و استفاده از آن می‌تواند به شدت آلوده‌کننده برای محیط زیست و مضر برای موتور خودرو باشد. بهتر است از روش‌های قانونی و بهداشتی برای دفع و بازیافت روغن سوخته استفاده کنید، مثل تحویل آن به مراکز مخصوص بازیافت روغن یا سیستم‌های معتبر مدیریت زباله. 

 
روغن سوخته خودرو، روغنی است که پس از استفاده در موتور خودرو کارکرده و به دلیل افتکارپذیری زیاد با مواد آلوده شده و سوخت یا سایر مواد اضافی، دیگر قابل استفاده نیست. عمدتاً منابع سوخته شامل روغن‌های معدنی یا سنتتیک، سرب و سایر مواد روغنی اضافی است.
 
روغن سوخته خودرو را باید به دقت دور ریخته یا دور آن مراقبت شود، زیرا اگر به طور نادرست دور ریخته شود، می‌تواند به زیمبلارد دشمنانه برای محیط زیست تبدیل شود. بهترین راه برای دور انداختن روغن سوخته، تحویل آن به یک مرکز بازیافت مجاز است.
 
 از جایگزینی اصولی و استفاده مجدد روغن استفاده شده در جهت حفظ محیط زیست حمایت کنید.
 
بازیافت روغن موتور خودرو می‌تواند یک راه حل سبز و محیط‌زیستی باشد! در ادامه مراحل بازیافت روغن سوخته خودرو به شکل خلاصه توضیح داده شده است:
 
1.  در نظر داشته باشید که ابزار ایمنی و محافظتی را استفاده کنید، مانند دستکش، عینک و لباس مناسب.
 
2.  روغن سوخته را در یک محیط امن و قابل دسترس دور از اطفال و حیوانات نگه دارید.
 
3.  ارتباط برای تخلیه روغن موتور با کمک کلید مخصوص یا پیستون تا تخلیه کامل انجام شود.
 
4.  روغن تخلیه شده را در یک ظرف مناسب جمع آوری کنید تا بلاک خروجی یا آزمایشگاه معتبر برای بازیافت روغن به آن دسترسی داشته باشد.
 
5.  روغن قابل استفاده مجدد باید از روی آلاینده‌ها پاک شود.
 
6.  برای پسامداوری در مورد دیگر مراحل می‌توانید از سرویس محلی یا کارگاه‌های متخصص در این زمینه استفاده کنید.
 
7.  هر گونه نوع پسماند حاصل از بازیافت را به صورت صحیح دور بریزید.
 
همچنین بهتر است دقیقاً به راهنمایی‌ها و دستورالعمل‌های سازنده خودروتان رجوع کنید تا با روش‌های صحیح و ایمن آشنا شوید.

کالا هایی که دیده ایید !
فیلتر بر اساس شهر محصول
فروشگاه اینترنتی شهر روغن
فیلتر بر اساس شهر محصول
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
فروشگاه اینترنتی شهر روغن